Intézményünk rövid története

2005-től napjainkig ...

2005-ben fogalmazódott meg az igény Kőszegen, egy gyorsan elérhető, gyermekekhez közeli, helyi szakemberek által nyújtott szolgáltatás iránt, mely a nevelési tanácsadás és logopédia területein segíti a családokat. 2007-től általános iskolához kapcsoltan Egységes Pedagógiai Szakszolgálatként tevékenykedtünk a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermekek komplex ellátása érdekében. 2009 szeptemberétől utazó gyógypedagógiai hálózattal bővültünk, és elláttuk az intézményekben integráltan nevelt, oktatott sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók rehabilitációját is.
   2013. szeptember 1-től A Vas Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Kőszegi Tagintézményeként biztosítjuk a pedagógiai szakellátásokat.
   Ellátjuk a Kőszegi Járás 21 településén (Bozsok, Cák, Csepreg, Gyöngyösfalu, Horvátzsidány, Iklanberény, Kiszsidány, Kőszeg, Kőszegfalva, Kőszegdoroszló, Kőszegpaty, Kőszegszerdahely, Lócs, Lukácsháza, Nemescsó, Ólmod, Peresznye, Pusztacsó, Tormásliget, Tömörd, Velem) élő, illetve az intézményeiben nevelkedő, tanuló gyermekeket és családokat.
   Pedagógiai szakszolgálatunk ellátásait igénybe vehetik a szülők telefonon, e-mailben, levélben, illetve előre egyeztetett időpontban személyesen, a serdülők önállóan is. Kezdeményezheti a nevelési tanácsadást, a fejlődésdiagnosztikai, pszichológiai, pedagógiai vizsgálatokat, terápiákat a szülő, az óvoda, az iskola, valamint a hivatal, a család- és gyermekjóléti központ, a gyámhatóság.
   Példamutató szakembergárdánk, korszerű módszerspecifikus az eszköztárunk, barátságos, kliensközpontú, megnyugtató a környezetünk. 2022-ben elnyertük a családbarát munkahely címet.
   Elkötelezettek vagyunk a minőségi és szakmailag magas színvonalú pedagógiai, pszichológiai, logopédiai, gyógypedagógiai munka iránt. Fontosnak tartjuk a feltétel nélküli elfogadást, felelősségtudatot, partnerközpontúságot. Hivatásunk gyakorlása során az esélyegyenlőség biztosítása érdekében figyelembe vesszük a nemzeti, etnikai kisebbséghez tartozó gyermek, tanuló sajátosságait.
   Szakszolgálatunk folyamatosan működik a nevelési évben, hogy valamennyi szülői, gyermeki, intézményi igényt teljesíteni tudjunk. Mert Dr. Gósy Mária szavaival élve valljuk:

,Ahhoz, hogy segíteni tudjunk valakin, nagyon jól kell ismernünk azt, hogy miért szorul segítségre.
Nem elég a jó szándék, kevés a tenni akarás, nem biztos, hogy sikert hoz a szorgalom..
A kitűzött cél elérésére akkor a legnagyobb az esélyünk, ha mindezek mellett megfelelően felkészültek vagyunk. „